• English
  • Turkish

Üyelik Sözleşmesi

SanalMezat.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

İşbu Üyelik sözleşmesi site kurallarını düzenlemekte olup bu sözleşme kabul edilmeden siteye Üye olmak mümkün değildir. İşbu Üyelik sözleşmesi ile, aşağıda belirtilen site kullanım kurallarına uyacağınızı kabul ve taahhüt etmiş olacağınızdan dikkatle okunması gerekmektedir. Bu aşamayı geçmeniz hali aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.
1.GİRİŞ
Bu site, Ajans Post Alım Satım Komisyon Reklam Tanıtım Hizmetleri (bundan sonra “SanalMezat.com” olarak anılacaktır) ne ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve sitenin yapımı ile ilgili içerdiği malzemelerin tüm hakları SanalMezat.COM a aittir. Bu sitenin veritabanındaki tüm bilgilerin malzemelerin tüm hakları SanalMezat.COM a aittir ve bu bilgiler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu bilgileri deşiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız.
2.GENEL KURALLAR
SanalMezat.COM a Üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler başka bir amaç için kullanılamaz, diğer kişi ve kurumlara verilemez.
SanalMezat.COM a Üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. SanalMezat.COM şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
SanalMezat.COM a Üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Ancak, bilgilerin doğru olmadığı açık bir şekilde belli olan durumlarda (örn. Adı - Soyadı kısmına girilen Türkçe isim olmadığı kabul görecek girişler) SanalMezat.COM , bu Üyenin Üyeliğini askıya alma hakkını saklı tutar.
SanalMezat.COM da oluşturulan bağlantı sayfası bilgileri tüm SanalMezat.COM Üyelerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, sayfalar 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, Üyelerin sorumluluğundadır.
SanalMezat.COM herkese açık Üye bağlantı bilgilerini SanalMezat.COM içindeki herkese açık alanlarda kullanma hakkını saklı tutar. Üyelerimiz, bağlantı bilgilerini kimlerin görebileceğini sınırlayabilirler.
SanalMezat.COM isimli internet sitesinin amacı, Ekonomi Sanayi haberleri Ürün Alım Satım iş ilanları yayınlarını internet ortamında, Üyelerinin fayda ve kullanımına sunmaktır. Gerek hizmetin arzı ve gerekse iletişim enstrümanları ve verileri yönünden SanalMezat.COM herhangi bir sorumluluk yüklenemez.
Üyelerimizin SanalMezat.COM üzerinden sunacağı ürün satış, açık artırma ve hizmetle ilgili tüm işlemler Üyelerimiz tarafından yapılacak olup, bu hususta SanalMezat.COM un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
SanalMezat .COM üzerinden verilen hizmetlerden faydalanan internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşılması ve/veya bunların kullanılması, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulması halinde SanalMezat.COM sorumluluk kabul etmez. Moderatör ve SanalMezat .COM haricinde bir kullanıcı, başka bir kullanıcının mağaza ve ürün satış alanlarını, istediği gibi kullanmasını engelleyemez.
3.WEB SİTESİ KULLANIM KURALLARI
Kullanıcılar, aralarında etkileşimi mümkün kılan fonksiyonları kullanırken aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyeliğin ardından kullanıcının bu kurallara uymadığına dair bir başka Üyeden SanalMezat.COM yönetimine şikayet gelmesi ya da SanalMezat.COM tarafından böyle bir durumun tespitinde, kullanıcının gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler SanalMezat.COM tarafından incelenebilir, ürün satış ilanları ve mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir; bu kişinin Üyeliği askıya alınabilir ya da tamamen iptal edilebilir ve gerekirse yasal prosedür için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir.
SanalMezat.COM her zaman için tek taraflı olarak verilen hizmeti sürekli veya geçici durdurabilir. Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek, ya da yalnızca diğer bir kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum yaratan, ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez. Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz yada iletemez.
Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
SanalMezat .COM site dahilindeki interaktif alanlarda Üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. SanalMezat .COM üzerinde siyasi ve dini içerikli yazışmalar ve tartışmalar kesinlikle yasaktır. SanalMezat.COM link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. SanalMezat .COM üzerinde direk pazarlama faaliyetleri yalnızca izin verilen web sitelerinin bazı bölümlerinde kısa duyurular ıeklinde yapılabilir. Her türlü MLM / Çok Katmanlı Pazarlama faaliyeti ile SPAM mesaj gönderimi kesinlikle yasaktır.
SanalMezat.COM, Üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır.
SanalMezat .COM da bulunan bütün yazılı, resimli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklemesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda sanalmezat.com bu uyarıyı yaptığından, hiçbir sorumluluk kabul etmez. Teknik aksaklıklardan dolayı SanalMezat.COM da hata ya da kesinti olabilir. SanalMezat.COM , hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.
4.ÜYELİK
SanalMezat.COM a üye olurken verilen bilgilerin doğruluğu göz önünde bulundurulur. Yanlış beyanlardan dolayı oluşabilecek hatalardan SanalMezat.COM sorumlu değildir. Her kullanıcı, SanalMezat .COM da yalnızca bir tek Üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu, SanalMezat.COM kurallarının kesin bir ihlali sayılır, ve bu kullanıcının tüm Üyelik kayıtları iptal edilir.
SanalMezat.COM a Üye olurken verilen e-posta adresinin Üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme Üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. SanalMezat.COM verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan SanalMezat.COM sorumlu değildir. Üye, bir tanıdığına SanalMezat.COM davetiyesi gönderirken Üyenin belirtmiş olduğu e-posta adresi, alıcıya giden e-posta mesajının "gönderen" kısmında yer alır. SanalMezat.COM da 2 çeşit Üyelik bulunmaktadır: Bireysel ve Kurumsal Üyelik. Üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından (Üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşılması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan SanalMezat.COM sorumlu değildir. SanalMezat.COM Üyeleri istedikleri zaman Üyelikten çıkabilir. SanalMezat.COM da herhangi bir uyarı yapmaksızın Üyeliği iptal etme hakkına sahiptir. SanalMezat.COM kurallarına aykırı davranışları nedeniyle Üyeliği iptal edilen bir kişi, aksi SanalMezat.COM tarafından onaylanmadıkça tekrar SanalMezat.COM a kayıt olamaz; kayıt yapması durumunda bu kayıt da herhangi bir uyarıya gerek görülmeksizin iptal edilir. Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla SanalMezat.COM tarafından istendiği zaman değiştirilebilir. SanalMezat .COM her zaman için söz konusu tarifede, SanalMezat .COM internet sitesinde ve Üyelik durumlarında tek taraflı olarak değişiklik yapabilir. SanalMezat .COM un internet, e-posta, www servisi ile yayınladığı tarifeler yeterli bir bilgilendirme kapsamındadır. Ücretlendirme ve kullanılan hizmetin hesabı konusunda SanalMezat .COM kayıtları esas alınacaktır.
5.GÜVENLİK
SanalMezat.COM güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır. Bilgileriniz, SSL sertifikası ile korunmaktadır. SanalMezat.COM un iletişim bilgileri hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Kullanıcı ve Üye bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. İletişim bilgileriniz, ancak satış veya sipariş aşamalarından sonra satın alan veya sipariş veren tarafından görülmektedir. Kendi güvenliğinizle ilgili olarak diğer Üyelere göndereceğiniz mesajlarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. SanalMezat.COM, gönderdiğiniz mesajlarla aktarılan bilgilerin alıcı tarafındaki güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. Gizliliğinizle ilgili olarak SanalMezat .COM, Gizlilik Politikası sayfasındaki başlıkları güvence altına alır.
6.ÜYELİĞİN SONA ERMESİ
SanalMezat .COM a Üye olarak kabul etmiş sayılacağınız, yukarıdaki kuralları içeren anlaşma, SanalMezat .COM tarafından herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilebilir. Aynı şekilde siz de herhangi bir zamanda SanalMezat .COM u bilgilendirmeniz durumunda 24 saat içinde Üyeliğiniz iptal edilecek ve bu sözle?me sonlandırılmış sayılacaktır. Son bulma durumunda, SanalMezat.COM sayfalarına ve hizmetlerine erişme yetkiniz artık yoktur. Ücretli Üyeliğin iptali durumunda, SanalMezat.COM tarafından bir geri ödeme yapılmaz. İşbu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözüm mahalli İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri dir.